Program mentoringowy "MUWing Science"

Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować, że od roku akademickiego 2019/2020 planujemy uruchomić pilotażowy Program mentoringowy dla studentów kierunku lekarskiego w języku angielskim "MUWing Science". Program ten ma na celu pomóc studentom English Division rozwijać swoje pasje i zainteresowania naukowe, jak również doskonalić umiejętności praktyczne zdobyte podczas zajęć.

Idea programu zakłada indywidualną współpracę pomiędzy nauczycielami akademickimi WUM na różnym etapie kariery, a studentami ED naszej Uczelni. Mentoring może przybrać różne formy od zaangażowania studentów w prace kliniczne i nauki umiejętności praktycznych, jak również współpracę naukowo-badawczą w laboratorium czy pisanie wspólnych publikacji i to od Państwa w głównej mierze zależy oferta oraz zakres Waszego zaangażowania.

Liczne doświadczenia pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na przestrzeni lat ze studentami English Division pokazują , że współpraca ta może skutkować wspólnymi badaniami oraz publikacjami.

Chciałbym serdecznie zaprosić i zachęcić  pracowników naukowo - dydaktycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do wzięcia udziału w Programie i objęcia opieką jednego lub  dwóch studentów ED. Wierzę, że współpraca ze studentami ED będzie owocna i przyniesie obopólne korzyści. Osoby zainteresowane Programem bardzo proszę o kontakt z Dziekanatem Wydziału Lekarskiego ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim pod numerem telefonu 22 57 20 502 lub droga mailową: english@wum.edu.pl lub
magdalena.kawalczewska@wum.edu.pl do 25 października 2019 roku, wraz z określeniem zakresu współpracy (kliniczna, naukowa oraz określenie dziedziny) tak, abyśmy mogli stworzyć bazę zainteresowanych osób, do których możemy skierować potencjalnych kandydatów.

Z wyrazami szacunku,
Prodziekan Wydziału Lekarskiego - Dr hab. n. med. Marek Postuła