Szkolenie dla nowych pracowników Uczelni

22 lutego, w ramach projektu WUM AID - Akademia Innowacyjnej Dydaktyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła się druga część szkolenia dla nowozatrudnionych pracowników naukowo-dydaktycznych WUM.

Szkolenie poprowadzili wykładowcy WUM z bogatym doświadczeniem dydaktycznym – dr Magdalena Mierzewska–Schmidt z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej, dr hab. Piotr Dziechciarz z II Kliniki Pediatrii oraz dr hab. Mariusz Panczyk z Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia.

Uczestnicy kursu dyskutowali, jak postawa prowadzącego zajęcia wpływa na kształtowanie postaw studentów, mieli okazję poznać nowoczesne formy i metody nauczania, np. Case-Based Learning, dowiedzieli się także, jaką rolę w nauczaniu spełnia feedback. Prowadzący odpowiadali również na pytania dla każdego dydaktyka – jak oceniać studentów iraz jak radzić sobie w pracy z tzw. trudnym studentem.

Organizatorem szkolenia było Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia

Biuro Informacji i Promocji