Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Msza św. na inaugurację roku akademickiego 2017/2018

3 października dorocznym już zwyczajem, w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa 5 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji roku akademickiego 2017/2018.    

W nabożeństwie, które celebrował Proboszcz Parafii ks. dr Paweł Gwiazda uczestniczyły władze Uczelni z Rektorem prof. dr. hab. Mirosławem Wielgosiem na czele, nauczyciele akademiccy, studenci i pracownicy administracyjni. O oprawę muzyczną Nabożeństwa zadbał uczelniany Chór, pod batutą Daniela Synowca.      

 Podczas homilii ks. dr proboszcz Paweł Gwiazda zwracał uwagę przede wszystkim na potrzebę otwartości, wrażliwości i odpowiedzialnej troski o drugiego człowieka. Podkreślał siłę szczerości, odwagi, pokory, uczciwości oraz autentycznej służby drugiemu człowiekowi. Przypomniał również słowa Jana Pawła II, który mówił, iż współczesny człowiek kieruje wobec świata akademickiego bardzo wyraźne i niemałe oczekiwania, chce bowiem mieć pewność, że uczonym, którzy zgłębiają prawdę, nie zabraknie dociekliwości i wnikliwości w stawianiu pytań, a także uczciwości w poszukiwaniu właściwej odpowiedzi na problemy naukowe.      

Po nabożeństwie tradycyjnie Rektor prof. Mirosław Wielgoś w asyście pocztu sztandarowego i przedstawicieli Władz Uczelni złożył wiązankę kwiatów pod tablicą świętych Kosmy i Damiana, ufundowaną przez naszą Alma Mater.

Kamilla Walczak
Biuro Prasowe

 

Fot. Michał Teperek
Dział Fotomedyczny

 

 

 001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]
feedback
feedback
feedback
feedback