Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Studencki kardiologiczny obóz koła naukowego w szpitalu powiatowym w Brodnicy

W szpitalu powiatowym w Brodnicy już po raz drugi odbywa się Obóz Kardiologiczny studentów Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Obóz organizowany jest drugi rok z rzędu przez dra Pawła Balsama - opiekuna Koła Naukowego. W jego trakcie studenci pracują w zespołach pod kierunkom młodych lekarzy rezydentów.

W dniu 18. lipca 2017 roku uczestników obozu odwiedził Prorektor ds Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM - prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak, przekazując studentom pozdrowienia od Rektora - prof. Mirosława Wielgosia. Podczas wizyty Prorektor wygłosił wykład dla studentów oraz pracowników szpitala poświęcony postępom leczenia nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii i cukrzycy w 2017 roku.

Po wykładzie, prof. Krzysztof J. Filipiak wraz ze Starostą powiatu brodnickiego - Panem Piotrem Boińskim oraz Dyrektorem Szpitala - Panem Dariuszem Szczepańskim i Ordynatorami Oddziałów zwiedzili szpital.

Po spotkaniu ustalono warunki oraz chęć organizacji III obozu w 2018 roku. Studentów odwiedzili też wcześniej w tym roku z wykładami inni pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM: dr hab. Zenon Huczek oraz dr med. Piotr Ścisło.

Spotkanie ze studentami oraz gośćmi wykładu odbyło się w miejscowym Pałacu Anny Wazówny. 

IMG_3117.JPG
IMG_3118.JPG
IMG_3119.JPG
IMG_3120.JPG
IMG_3121.JPG
IMG_3122.JPG
IMG_3124.JPG
IMG_3125.JPG
IMG_3126.JPG
IMG_3128.JPG
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter