Spotkanie w ramach projektu “Implementation of Dedicated Education Units in Europe – iDEUS”

W dniach 23 – 24 marca br. w naszej Uczelni odbyło się spotkanie przedstawicieli pięciu europejskich ośrodków kształcących studentów na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

Wizyta było wynikiem podjętej w 2015 roku współpracy pomiędzy następującymi Uniwersytetami: UC Leuven, Universitat de Barcelona, Instituto Politecnico de Setubal, Ege University Izmir oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Współpraca międzyuczelniana dotyczy realizacji projektu pt. „Dedicated Education Units in Europe (DEU)” w ramach Programu Erasmus+, którego jednym z głównych celów jest podnoszenie jakości praktyk zawodowych, polegającym na wzbogaceniu tradycyjnego kształcenia poprzez wdrożenie systemu mentoringu w pielęgniarstwie i położnictwie.

Podstawowym założeniem Oddziałów Edukacji Dedykowanej (DEU) jest nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami edukacyjnymi i jednostkami organizacyjnymi w systemie opieki zdrowotnej w całej Europie. W ramach prowadzonych działań, cyklicznie odbywają się Międzynarodowe Spotkania Projektowe, organizowane przez kolejnych Partnerów.

Podczas tegorocznego spotkania Warszawski Uniwersytet Medyczny reprezentowany był przez inicjatora projektu Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej. Przedstawicielami Zakładu byli w składzie: prof. Ewa Dmoch-Gajzlerską, mgr Małgorzata Stefaniak, mgr Róża Mostowska, mgr Tomasz Duda oraz Berenika Seryczyńska.